Likit Allık — FLORMAR “Smooth’n Blush”

Yine bir ürün inceleme yazısıyla merhaba 🙂 Hem de yine allık :)) Evet makyaj ürünleri içerisinde en sevdiğim ürünlerden biri allık benim için günü kurtaracak ürünlerden biri…Beyaz tenli olduğum için allık kullanmayı unuttuğum gün duyacağım en net soru hasta mısın oluyor ve bu sebeple allık kullanmayı unutmuyorum ve yanımda da bir allığım mutlaka oluyor. Son zamanlarda likit allık  yaygın duruma geldi. Krem allık denedim ama genellikle toz allık kullanıyorum .

IMG_20141107_131019

 

Gelelim benim ilk denediğim krem  allığa ben Flormar markasının Smooth’n Blush alığının koyu şeftali tonunu denedim. Almadan önce elimde denedim hatta hemen almayıp alışveriş merkezinde diğer mağazalara uğradım 1-2 saat oyalandım açıkçası kalıcılığını ölçmek istedim ve denediğim gün olumlu düşündüğüm için hakkında satın aldım. Buraya kadar her şey güzel ilk kullandığımda yaklaşık 4-5 saat dışarıda kalmıştım eve geldiğimde yüzüm renksizdi hem de baya renksizdi o gün allık sürmeyi unutmuşum gibiydi ki ben birde bu allığı ilk sürdüğümde çok mu koyu oldu acaba abarttım mı yok ya ben bildiğin al yanak oldum diye korkuyordum ki o allık nereye gitti :))

IMG_20141107_131226

 

Bu fotoğrafta elime biraz alarak dağılmış halini görmenizi istedim oldukça koyu bir renk  ben bu kadar sürmemiştim biraz daha açık renk durmuştu yüzümde ikinci denemem de ise biraz daha ön yargılı kullandım tabi ki ara ara kontrol ettim sonuç noldu hüsran yine uçtu gitti ki cilt makyajım da her zaman allıktan önce transparan pudra ile sabitleme işlemini gerçekleştiriyorum. Allığın diğer bir eksisi sürülme şekli ben fırça yardımı ile uyguladım, ürün garip bir şekilde fırçanın üzerinde durmuyor önce elinize almanız oradan da fırçaya sürmeniz lazım yani sözde fırçayla uyguluyorsunuz ama eliniz de allık alıyor öyle saçma bir durum….

IMG_20141107_131027

 

Herkes ikinci şans hak eder hadi ben bu ürüne üçüncü şans vereyim dedim ve bu kez yeni aldığım makyaj bazını da uyguladım daha sonra cilt makyajı rutinimi tamamladım ve bu güzel cici allığımı sürdüm tekrar beklemeye başladım….Yok bilmiyorum bu allık nereye gidiyor anlamadım kullanan ve memnun olan kişiler var sanırım İnstagram’ da okuduğum kadarıyla kullanıp memnunun alan arkadaşlardan bende yardım istiyorum bu allığı nasıl kalıcı hale getirdiniz? Yok yanınızda taşıyıp gün içinde sürekli sürekli tazediyseniz benim kullandığım birçok toz allık oldukça kalıcı en azından 4-5 saat içerisinde azalsa bile hiç allık yok görünümü sergilemiyor.

Daha fazla uzatmadan ben memnun kalmadım arkadaşlar ve bu yüzden tavsiye de etmiyorum ki ben ne yapacağım bu allığı bir fikrim yok çünkü bitmez bu şekilde bakalım bir süre bekleyip belki ara ara kullanacağım. Son kullanma tarihi geldiğinde de hazin son ile karşılaşacak. Mutlu akşamlar diliyorum ve öpüyorum allığınızın kalıcı olması dileğiyle :))

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir