Carrot Care ile İlk İzlenim

Merhaba, öncelikle iyi akşamlar hatta iyi geceler diliyorum güzellikler 🙂 Bugünün yazısı diğerlerinden biraz daha farklı olacak sizlerle ilk kez bir ürünü kullanmış olduğum ilk gün içerisinde bir izlenim yazısı hazırladım…

img1436351696174

Şimdi gelelim ürüne, uzun zamandır şampuanlar konusunda çok dertliyim ah bir bilseniz, çok uzun anlatmayayım ama benim saçlarım bu aralar maşallah güzel uzuyor ancak saç diplerim yağlanmaya çok müsait gün aşırı yıkıyorum buna karşın saç uçlarım ise kuru çünkü ombre var. Bir de yaz ayları geldi ve ben gittim üç gün denize girdim,o sarı kısımlar bana bakım yap diye bağırmaya başladı. Siz anladınız benim sorunumu benim saçıma dipleri için arındırıcı uçlar için ise bakım içerikli bir şampuan lazım…Şu an elimde yarım yarım kalmış üç dört şişe şampuan var, iki hafta deniyorum yok o olmadı yok bu olmadı onları ne yaparım hiçç bilmiyorum. Sonunda canıma tak dedi yani en son yine aldım keratin içerikli bir şampuan ama yok akşamına saçlarım yapıştı kafama ilk günden kuru şampuan mı kullanayım ?

İşte bu zaman diliminde ( geçen hafta) dedim artık maalesef sorunun çözümü maalesef market şampuanlarında değil en iyisi daha profesyonel bir üründen yardım almak dedim ve yine o aralar instagram üzerinden ürünleriyle ilgili çok olumlu yorumlar okuduğum markanın şampuan ve saç kreminden sipariş verdim.

IMG_20150707_190249

Ürünler, başlıktan da anlayabileceğiniz gibi Carrot Care markasına ait içeriğinde havuç özü ve birçok vitamin barındıran bu ürünün en güzel yanlarından biri ise yine içeriğinde tuz bulunmuyor bu sayede brezilya fönü uygulanmış saçlar da bu ürünü rahatlıkla kullanabilir.

Sizlere fazlaca yaşadığım saç sorunlarından ve yeni keşfim olan üründen bahsettikten sonra artık ürünü ilk kullandığımda bende nasıl etkiler yarattı bundan bahsetmek istiyorum.

  • Şampuan içeriğinde oldukça fazla vitamin, mineral ve havuç yağı barındırmasına karşın elinize aldığınızda yağlı ve çok yoğun değil, kıvamı oldukça yumuşak ve bu nedenle saçın tek bir noktasında yoğunlaşmıyor oldukça kolay saçta dağılarak temizleme işlemini gerçekleştiriyor.
  • İçeriğinde tuz olmadığı için diğer şampuanlar gibi köpürmüyor, ilk başta temizliğinden biraz şüpheye düşsem de duş sonrası bu durum şok etkisi yarattı.
  • Ürünün en güzel yanlarından biri kokusu 🙂 muhteşem resmen böyle tatlı havuç kokuyor, tatlı havuç nasıl oluyor demeyin sakın bilmiyorum bana çok sevimli geldiği için ben tatlı havuç dedim 😀 Yıkama esnasında sıcak su ile kokusu kesinlikle kimyasal bir kokuya dönüşmüyor, gerçekten şişesinde nasıl kokuyorsa o şekilde kalıyor.
  • Ben her zaman olduğu gibi iki kez şampuanlama işlemini gerçekleştirdim ve yeterli geldi.
  • Saç bakım kremini ise her zaman yaptığım gibi 3-4 dk saçımda beklettim ve kremin de içeriğinde keratin yoğunlukta olduğu için saçıma oldukça iyi geldi.
  • Yinelemek gibi olacak belki ama bunu özellikle vurgulamak istiyorum, saç bakım kreminin içerisinde keratin olmasına rağmen bir çok ürün gibi o insanı rahatsız eden yağlı yapıya sahip değildi.
  • Duş sonrası saçım eskisine göre çok daha rahat tarandı ve yine beni şaşırtan başka bir yanı saçlarım eskisine göre çok daha çabuk kurudu, tamam bunda sıcakların etkisi de var ama saçımda herhangi bir ağırlık yapmadığı için kolay kurudu ve yine en önemli yanı kolay şekil aldı ve doğal buklelerim de bir bozulma yaratmadı.
  • Saçlarımın da ışıltısı bana kar kaldı 😉
  • Ürünün fiyatı market ürünlerinden biraz farklı ancak en azından saçınızın ekstra bir bakıma ihtiyaç duyduğu dönemlerde bütçeniz doğrultusunda biraz daha bakım ürünlerine yatırım yapmak gerekiyor 🙂

Evet bence bir ilk izlenim yazısı için oldukça uzun oldu ama bu ürünü ilk kullandığımda ne hissettiğimi sizlerle paylaşmak istedim. En az 2 haftalık kullanım sonrasında ise detaylı olarak saçım üzerinde ki etkilerini yine sizlerle paylaşacağım. Okumuş olduğunuz için teşekkür ederim tatlı rüyalar, saçlarınızın bakımını sakın ihmal etmeyin 🙂 öpüyorum…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir