BİTENLER ( KOZMETİK VE BAKIM)

Herkese merhaba 🙂 arayı çok açmadan hemen sonbahar ve kış ayları boyunca kullanıp bitirdiğim kozmetik ürünlerinin bir kısmını sizle paylaşmak istedim, o kadar birikmiş ki geri kalanını snapchat üzeriden paylaşacağım sizlerle yine aynı kullanıcı adıyla bana ulaşabilirsiniz, o zaman bitenlere geçiyoruz ..

İlk iki ürün Yves Rocher Sebo Vegetal serisinden oldu. Karma ciltlere uygun olan bu serinin yüz yıkama jelinden kaç tüp bitirdim bilmiyorum gerçekten sevdiğim yüz yıkama jellerinden cildi çok güzel arındırıyor ve kesinlikle kurutup germiyor. Şuan farklı yüz yıkama jelleri kullansam bile yine alabilirim 🙂 Gelelim sadece bir şişe kullandığım toniği aslında bu ürün miseler su olarakta geçiyor yani makyajınızı bile temizleyebiliyorsunuz ama ben bu amaçla denedim mi hayır 🙂 cilt temizliği sonrası tonik olarak kullandım, ne bir artısını ne de eksisini gördüm. Tekrar alacağım bir ürün değil şimdilik…

Bakım ürünlerinden devam edelim aslında pek kozmetik markası olmayan Madam Coco’ nun vücut losyonunu çok severek kullandım. Daha çok yaz aylarında ağır olmayan yapısı ile verdiği nem yeterli geldi, kış aylarında ise verdiği nem maalesef yeterli gelmez o yüzden tekrar almadım. Aynı serinin vücut spreyi ve duş kremini hala kullanıyorum..

Yine Yves Rocher Arnica çiçeği özlü el kremini severek kullandım yine bir indirim ile aldım sanırım bu kremde tek sevmediğim özellik kokusu çok fazla ot, çimen vs. kokusu alıyorum. Tekrar alır mıyım verdiği nem için yine alabilirim.

En sevdiğim duş jeli markası Le Petit Marseiliais olabilir, hem kokuları hem cilde verdiği nem benim için başarılı 🙂 yine bitirdiğim Mandalina ve Misket limonu çeşidini seve seve tekrar alırım, aşırı ferah bir kokuydu 🙂

Nivea  markasının sprey formunda ki bu deodorantı sürekli severek aldığım ürünlerden ve gazlı şişede olanlara göre daha çok seviyorum kesinlikle bildiğim kadarıyla içeriği de daha temiz..

Gratis mağazalarında satılan Crystal markasının adı gibi kristal kalıp halinde ki deodorantı ile anlaşamadım  kullanımı garip geldi sanırım ıslatarak uyguluyorsunuz içeriği çok temiz paraben, aliminyum vs. içermiyor ama işte ben bir süre denesem de kullanamadım ve maalesef çöpe gidiyor.

Saç bakım ürünleri de kullanmayı en sevdiğim ürünlerden, hemen ürün detaylarına geçiyorum. Rossmann mağazalarında satılan Isana  markasının kuru şampuanı severek kullandığım uygun fiyatlı kuru şampuanlardan …Batis indirime girmediği dönemlerde almaya devam ederim 🙂

İşte benim zamanında saçlarımı neredeyse belime kadar uzatmamı sağlayan Carrot Care şampuanım içeriği temiz güzel bir şampuan özellikle saçınızda kuruluk gibi problemler yaşıyorsanız tavsiye ederim ben özellikle saç kremini çok severek kullanıyorum.

Loreal Elseve mucizevi saç bakım yağı yine saçlarıma ombre yaptırdığım dönemlerde severek kullandığım durulanmayan bakım yağı… Bu bitirdiğim ilk şişeydi şuan ikinci şişeyi bitirmek üzereyim yine bittikçe alırım.

Sonunda renkli kozmetik bitenlerime gelebildik aslında içlerinde son kullanma tarihi geçtiği için çöpe gidenlerde var. Maybelline Affinitone pudra severek kullandığım ürünlerdi baya bir azalınca taşlaşma yaptı onun dışında bir sorun yaşamadım ama tekrar almadım.

Essence markasının rujlarını ne kadar sevdiğimi beni tanıyanlar bilir 🙂 06 numarasından yine bitirmişim tabiki yedeğim vardı ve neredeyse o da bitmek üzere, satin bitişli dudağı nemli tutan ve orta kalıcılıkta en güzel gül kurusu bence…

Gördüğünüz üç göz kalemi doğrudan çöpe giden ürünler oldu, resmen üniversite yıllarımda renkli göz kalemlerinin moda olduğu dönemden kalmışlar 🙂

Turuncu kapaklı olarak gördüğünüz ürün Rimmel London markasının Wake Me Up kapatıcısı bu ürünü yıllardır çok severek kullandım kaç paket bitirdim bilmiyorum. Tekrar alır mıyım emin değilim ama buna muadil hatta daha yoğun kapatıcılar bulduğum için tekrar almayabilirim.

Bitirdiğim iki lip balmdan biri çok severek kullandığım Blistex med plus benim için kış aylarının vazgeçilmezi yine aldım yine bitmek üzere eğer mentollü olması sizi rahatsız etmezse nemlendirmesi muazzam… Watsons Mağazalarında satılan Balmi lip balm cidden enterasan bir ürün o kadar yumuşatıyor ki kabını bile yumuşatıp kırıyor siz de yanınızda taşıyamıyorsunuz 🙂 bitmedi ama artık kapağı iyice kırıldığı için doğru çöpe…

İşte geriye kalan ürünlerim 🙂 İki makyaj temizleme mendilini severek kullandım ikisi de uygun fiyatlı ürünler cildimde herhangi bir tahriş ve yanma yapmadılar. Tekrar alabileceğim ve tavsiye ettiğim ürünlerden..

Isana asetonsuz oje temizleyicisi ilk şişede sevip sonra tırnaklarımı kuruttuğunu fark ettiğim bir ürün olduğu için elimde ki bittiğinde tekrar almam..

Claire’s markasının ojeleri en sevdiklerimden biriydi ama marka olarak ülkemizden gitti maalesef… bu saman sarısı ojeden bir şişe daha almıştım ama devamı geri gelmezlerse olmayacak 🙂

Buraya kadar okuduğunuz için çok teşekkür ederim. Sizin son zamanlarda bitirip memnunun kaldığınız veya sevmediğiniz ürünler neler yorum bırakırsanız çok sevinirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir